top of page
Asset 1.png
Asset 30.png
אפיית מצות מבוגרים2.jpeg
זכרון שואה.jpg
טיול ישובי2.jpg
הפנינג פתיחת קיץ5.jpg
טיול יום העצמאות2.jpg

סיפורו של מקום...

טל מנשה הוקמה בערב ראש השנה תשנ"ג על ידי מספר משפחות מכולל מבשרת ציון ומהגרעין התורני בטכניון שחיפשו מקום באיזור צפון השומרון להקים בו יישוב ציוני-דתי ליד גוש היישובים ריחן, שקד וחיננית.

היישוב מונה כיום כ-140 בתי אב, בין התושבים נמנים ראשוני היישוב, לצד משפחות צעירות ובנים ממשיכים. 

ערכי היישוב הינם ערכי תורה לצד דרך ארץ, עזרה לזולת והתערות במה שאפשר ביחד עם שאר תושבי צפון השומרון שאינם דתיים, תוך שמירה על הייחודיות שלנו, מה שמאד מאפיין את היישוב בפרט ואיזור זה בכלל.

 

עם הקירבה לכביש 6 במחלפו הצפוני וקרבה לחריש, שהולכת ונבנית לעיר בישראל – הופך המיקום שלנו ליותר נגיש, וכך גם המשפחות הנקלטות משנה לשנה הולכות וגדלות.

 

הישוב טל מנשה משתייך ל"אגודה שיתופית להתיישבות קהילתית" והמשמעות לכך היא שלישוב יש תקנון מחייב והוא נתון לפיקוח של רשם האגודות במשרד המשפטים.

 

הנהגת הישוב נקראת מזכירות. תפקידי המזכירות הם: קובעת את המדיניות ויוזמת פעולות שונות, מפקחת על הוועדות השונות ועל המועסקים בישוב. המזכירות מונה 5 חברים מתנדבים ונבחרת למשך 3 שנים.

לפחות פעם בשנה מתכנסת אסיפה כללית אליה מוזמנים כל חברי הישוב ובה מקבלים דיווח על פעילות האגודה, מצביעים על התקציב לשנה הבאה, ומעלים נושאים לדיון ולהצבעה לפי הצורך.

 

מלבד המזכירות, קיימות בישוב גם וועדות המורכבות מתושבים מתנדבים, המסייעות לקדם תחומים שונים בתוך הקהילה.

הווי קהילתי:

וועדות

בטל מנשה ישנן וועדות רבות בתחומים שונים, כגון: חינוך, בניה, קליטה, שפ"ה, אלייך (חסד), צח"י (חירום), בוגרים, תרבות, בית מדרש ועוד. הוועדות מאפשרות לתושבים המתנדבים בהן להיות פעילים ולקדם תחומים שונים בישוב.  

תלמודי תורה ושיעורי תורה

בישוב מתקיים תלמוד תורה לילדים המתקיים אחת לשבוע בשעות אחר הצהריים. בנוסף, בכל שבת יש תלמוד תורה לכל קבוצת גיל ופתוח לכולם.

ב"ה ישנם שיעורי תורה רבים בטל מנשה, ובכל פעם מתווספים עוד ועוד סוגים של שיעורים.

נר מחבר בחנוכה

מסורת היא מסורת! בכל שנה בחנוכה מתקיימת פעילות 'נר מחבר' המאפשרת מפגש עם פעילות חווייתית באווירה אינטימית של מספר משפחות אקראיות מהישוב. מפגש מחבר ומשמח שאנו מצפים לו בכל שנה! 

פורים בטל מנשה

מעבר לאווירת החג המתקיימת בפורים - קריאת מגילה משותפת, הרקדה ועוד - טל מנשה עסוקה בלהעניק ולפרגן לא רק לחברים הקרובים. בכל שנה אנו מקיימים הגרלת משלוח מנות, ומעת לעת ישנו משחק של חבילה עוברת או גמד ענק כדי לייצר חיבורים ונתינה בין משפחות. אין ספק שזה פשוט כיף ומחבק!

אפיית מצות יישובית

לשמחתנו אנו זוכים בכל שנה להקים מפעל קטן של אפיית מצות בישוב, ובו אנו מזמינים גם תושבים מחוץ לטל מנשה להצטרף למצווה. באפייה שותפים גברים, נשים ונוער (בקבוצות שונות) - השמחה והמרץ עושים שמייח!!! 

יציאת מצרים

אתם בליל הסדר בישוב? אל תעשו את זה לבד! בכל שנה באמצע הסדר אנו מתאספים יחד בכיכר המרכזית ויוצרים אווירה חגיגית של יציאת מצרים. מרגש ומעצים!

טיול יישובי ביום העצמאות

בכל שנה בבוקר יום העצמאות אנו יוצאים לדרך גברים נשים נוער וטף לטיול יישובי בהובלת משפחת ויזל. המסורת הזו נמשכת כבר למעלה מ-2 עשורים, ובכל זאת משפחת ויזל מוצאת בכל שנה מסלול חדש שעוד לא היינו בו. והיופי זה שאין צורך באוטובוס כי הכל ממש פה מתחת לאף, קרוב לבית, בטבע היפה והסמוך לביתנו! 
 

הפנינג פתיחת הקיץ לזכר אלון מאור

הקיץ הגיע? מתחילים במרץ! האירוע החגיגי של פתיחת הקיץ מתקיים בכל שנה בחצר בית הספר. ארוע משפחתי המתאים לכל הגילאים: מתחם ג'ימבורי לקטנטנים, מתנפחים שווים לילדים, טורניר פאזל לנוער ומבוגרים, וגולת הכותרת: טורניר כדורסל לגילאים השונים, כולל קבוצה של מבוגרים נגד נוער! אי אפשר לפספס...

חמשוש חברים לרפואה וקייטנת אילן

במשך שנים רבות הנוער שלנו ממשיך במסורת חסד מדהימה ומקים פעמיים בשנה פעילות לבעלי צרכים מיוחדים: חמשוש חברים לרפואה בחודש אדר, וקייטנת אילן בקיץ למשך שבוע שלם.

הנוער מקיים את הפעילות בעצמו, כולל קשר עם העמותות, גיוס כספים, ניהול הפעילות ועוד, ופעם אחרי פעם אנו מופתעים ומתרגשים מההתנהלות המרשימה!

bottom of page