מוסדות חינוך

גנים ומעון

בטל מנשה מעון גדול וחדש, גן טרום חובה וגן חובה

בית הספר "טללי אורות"

"טללי אורות" הוא בית ספר ממלכתי דתי-תורני בצפון השומרון, השוכן ליד היישוב טל מנשה.
בשנת הלימודים תשס"ט מונה בית הספר 202 תלמידים וכ-25 מורים ומחנכים.
התלמידים בבית הספר הם תושבי מגוון יישובים: חיננית, טל מנשה, מבוא דותן, ריחן המשתייכים למועצה האזורית שומרון וכן- קציר, חריש, מצפה אילן המשתייכים למועצה מקומית קציר-חריש ובנוסף, החל משנה זו- כפר פינס.
התלמידים לומדים בכיתות א'-ו' בכיתות מופרדות מגדרית.
הצוות החינוכי של בית הספר שם את הדגש על השונוּת המיוחדת הקיימת בין התלמידים, ועל פיה הוא בונה תוכניות ייחודיות לתלמידים השונים.
נוסף על כך נותן בית הספר מענה גם לצרכים מיוחדים: סיוע דידקטי, סיוע רגשי באמצעות תרפיה באמנות, עזרת פסיכולוג חינוכי וקידום ילדים בעלי יכולות גבוהות. אמצעים אלו ומשאבים נוספים, תורמים להשגת המטרה החינוכית העומדת בפנינו של דאגה לקידומו של כל תלמיד ותלמידה כפרט בתוך ההוויה הכללית.
שעות הלימוד של מקצועות הקודש מתוגברים לאורך שנת הלימוד. התורה נלמדת כתורת חיים, אך היא מעשירה גם את המקצועות האחרים: באמצעות לימוד המקרא מרחיבים התלמידים את ידיעותיהם במושגים כלליים. כל זאת נעשה בנוסף ללימודים בתחומי הדעת הכלליים, הנלמדים במערכת החינוך הכללית, ולשיעורי העשרה בנושאים שונים.
בבית הספר קיים 'גן תלמודי', אשר התלמידים שותפים בו  לעבודת האדמה, פינת חי פעילה, חדר מחשבים ועוד  פינות אהובות וידידותיות.
"טללי אורות נחשב במשרד החינוך כבית הספר היסודי מספר 2 בכל הארץ!


בית ספר "טללי אורות"

Comments